הסדנה לשינוי התנהגויות בבטיחות 

 

 

כמה קשה לנו לשנות הרגלים ודפוסי התנהגות!כחובב אתגרים מושבע, זו בדיוק הסיבה שהחלטתי לקפוץ למים ולהקדיש את מרצי לבניית כלים מעשיים שיסייעו לאנשים לשנות התנהגויות לא בטיחותיות.

כידוע מעל 95% מהסיבות לתאונות דרכים ותאונות בעבודה נגרמות כתוצאה מהתנהגויות לא בטיחותיות של אנשים, כלומר כתוצאה מהחלטות פעולה שגויות שקיבל אדם למרות שהכיר את הנהלים והוא מודע לסיכונים ויש לו את האמצעים המתאימים להימנע מתאונה. אפילו נתנו לזה שם "הגורם האנושי".

אני קורא לזה "תקרת הזכוכית בבטיחות"!
דוגמאות על קצה המזלג: 
להתעסק עם הנייד במהלך נסיעה, לאבד סבלנות ולצאת לעקיפה מסוכנת, לצאת מפוקוס כתוצאה מהסחת דעת ולהיפגע, למהר לרוץ במדרגות וליפול, להיות שקוע במחשבות תוך כדי הליכה ולהיפגע מחפץ, לאבד את הריכוז כתוצאה ממתח ולחץ, לא לשמור על סדר וניקיון, לפעול שלא ע"פ ההנחיות כדי לקצר זמן, לעגל פינות.

מאמצי הארגונים והחברות בשני העשורים האחרונים, כולל פרואקטיביות ובחינת התנהגויות הפרט במקום העבודה, הפחיתו באופן דרמטי את כמות התאונות אך לא הצליחו להפחית את כמות הנפגעים לאפס. למה?כיוון שכדי להצליח לשבור את "תקרת הזכוכית בבטיחות",יש להתמקד באופן ישיר עם שינוי ההתנהגויות לא בטיחותיות של כל עובד בחברה!

אם תחשבו על זה לרגע, זה פשוט! כדי לפגוע במטרה עלייך לכוון למטרה הנכונה!
כמו בתחומי הרפואה, הדיגיטל ותחומים נוספים תחום הבטיחות עולה שלב ועובר ל"פרסונליזציה".

הסדנה הינה חלק מתפיסה כוללת של שיטת "ניהול מודע" לשינוי התנהגויות

בסדנה מגלים המשתתפים דרך חוויה חזקה, מדוע התנהגויות כגון: "לי זה לא יקרה", פזיזות, קיצורי דרך ועיגול פינות, הם התנהגויות אוטומטיות ולא באשמתם!באמצעות שאלון אבחון אישי להתנהגויות בבטיחות נפתחת תודעה חדשה למשתתפים, שמחברת את ההשפעה של ההתנהגויות הלא בטיחותיות שלהם לחייהם הפרטיים: משפחה, קריירה, בריאות ועוד. המשתתפים מקבלים כלים מעשיים רבים שמסייעים להם להימנע מקבלת החלטות פעולה לא בטיחותיות והיסח דעת בכביש ובעבודה.

הסדנה מותאמת לצרכים של כל ארגון ומיועדת להנהלה הבכירה, למנהלי ומנהלות דרג ביניים.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

ינאי דותן
מורה ומנטור להתפתחות מודעת


טלפון: 054-4872000
אימייל: info@n-m.co.il

​אתר זה נבנה ע"י קידום פלוס בניית אתר לעסקים

שלח

שם:

* שדה חובה

תודה

נשוב אליך בהקדם

מייל: 

טלפון: 

הודעה: